Медичне об'єднання
Луцької міської
територіальної громади

Інформація щодо підсумків роботи за 2020 рік

З метою оптимізації ліжкового фонду лікарні, підвищення якості стаціонарної медичної допомоги, в рамках підготовки до реформування вторинної (спеціалізованої) медицини з урахуванням положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 1 січня 2020 року було внесено зміни у ліжковий фонд лікарні (у закладі розгорнуто 645 ліжок) та затверджено планові показники роботи по кількості пролікованих хворих, середній тривалості перебування хворого на лікарняному ліжку та плану ліжко-днів.

У відповідності до наказу УОЗ ЛМР від 27.09.2019 №67/17-3 «Про створення консультативно-діагностичного центру» з 15 січня 2020 року запрацював консультативно-діагностичний центр лікарні, кабінети якого розміщені у будівлях центрів первинної медико-санітарної допомоги міста. Збережені робочі місця персоналу, функціональне призначення кабінетів, спектр та обсяги медичної допомоги для населення. Проте, передані кабінети та їх оснащення в переважній більшості потребують ремонтів, а обладнання – оновлення. За рахунок виділених Луцькою міською радою 100 тис. грн було виготовлено проектно-кошторисної документацію ремонту приміщень КДЦ у приміщенні КП «ЛЦПМД» (пр. Волі 66).

Відповідно до заходів з реформування спеціалізованої медичної допомоги в Україні лікарня уклала договір з Національною службою здоров’я України на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій за 15 пакетами.
З метою обліку наданих медичних послуг комп’ютеризовано робочі місця персоналу як у стаціонарі, так і в амбулаторних кабінетах. Персонал зареєстрований у системі «Електронне здоров’я», виготовлено кваліфіковані електронні підписи.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. № 23-р лікарня визначена опорним закладом охорони здоров’я. 25 лютого розпочато роботу з приведення приймального відділення до стандартного зовнішнього вигляду та оснащення медичним обладнанням у відповідності до єдиного брендбуку урядового проекту «EMERGENCY 2020». Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Управлінням капітального будівництва Луцької міської ради проведено процедуру закупівлі послуг з реконструкції частини приміщень лікарні під відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. З 20.08.20 розпочато реконструкцію. На даний час завершено добудову приміщень, ведуться внутрішні роботи. Згідно календарного плану роботи мають бути завершені до червня 2021 року. Управлінням лікарні укладено угоду з Державним підприємством «Медичні закупівлі України» щодо закупівлі для закладу комп’ютерного томографа, магнітно-резонансного томографа та ангіографічної системи.

У зв’язку з критичним погіршенням ситуації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області та Луцької міської територіальної громади, заповненням ліжок стаціонарного лікування у опорних лікарнях на території Луцької міської територіальної громади Луцькою міською радою було прийнято Рішення від 15.10.2020 №94/23 «Про створення тимчасового інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим на COVID-19» у складі КП «Луцька міська клінічна лікарня». Згідно Рішення тимчасовий інфекційний стаціонар для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 був створений на базі 2-4 поверхів акушерського корпусу КП «Луцький клінічний пологовий будинок» потужністю 214 ліжок на час запровадження карантину та переданий в оперативне управління КП «Луцька міська клінічна лікарня». З 16.10.2020 до 22.10.2020 проведено роботи з переобладнання приміщень та встановлено необхідну кількість ліжок. Створено блок інтенсивної терапії на 17 ліжок, у якому встановлено 10 апаратів ШВЛ, 17 моніторів пацієнта, автоматичні дозатори лікарських засобів. ТІС забезпечено пульсоксиметрами, встановлено пересувний рентгенапарат, два переносних апарати УЗД. Виконано роботи до підготовки для встановлення комп’ютерного томографа: проектування, перепланування та ремонт приміщення, підсилення перекриття. Проведено заміну з збільшенням пропускної здатності магістральних киснепроводів, встановлено 100 нових кисневих розетки. Закуплено та встановлено 50 кисневих концентраторів потужністю 10 літрів на хвилину з можливістю використання двома пацієнтами одночасно. Існуючий резервуар рідкого кисню розрахований на 2,5 тони і не дозволяє забезпечити всі кисневі точки – було закуплено додаткову кисневу станцію, підготовлено фундаменти для її встановлення.

Паралельно була виконана робота з підготовки всіх необхідних дозвільних документів: внесено зміни у Ліцензію закладу на медичну практику з доданням нового місця надання послуг та нових спеціальностей; заклад доданий до Переліку закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19; сформовано медичні команди працівників для надання допомоги хворим на Covid-19 згідно вимог НСЗУ та укладено угоду з Національною службою охорони здоров’я, за пакетом надання медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».

26 листопада 2020 року введено в експлуатацію 60 ліжок тимчасового інфекційного стаціонару для лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19). При виникненні потреби кількість функціонуючих ліжок може бути збільшена до планової потужності, за умови наявності достатньої кількості медичного персоналу.

В рамках програми запобігання розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Луцькою міською радою виділено коштів на суму 8 189,3тис. грн, з них витрачено:

  • 2 803,9 тис. грн на придбання апаратів штучної вентиляції легень;
  • 396,1 тис. грн на придбання моніторів пацієнта;
  • 210,0 тис. грн на придбання аналізатора для проведення імуноферментних аналізів;
  • 207,5 тис. грн на придбання концентраторів кисню;
  • 1 746 тис. грн на придбання медикаментів, засобів індивідуального захисту тощо;
  • 455,0 тис. грн сплачено перевізникам, які здійснювали перевезення працівників лікарні під час карантину.

Також, було виплачене матеріальне заохочення медичним працівникам лікарні, які працювали в умовах карантину, спричиненого епідемією COVID-19 (2 259,7 тис. грн).

За рахунок централізованого розподілу Волинської обласної ради, з державного резерву України та від багатьох благодійників заклад отримав засоби індивідуального захисту, медикаменти та вироби медичного призначення.

Відповідно до регламентуючих документів з організації заходів з попередження поширення респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в лікарні була обмежена планова госпіталізація та виконання планових оперативних втручань, в зв’язку з чим зменшилася кількість хворих у стаціонарі.

За 2020 рік проліковано 18477 хворих (за 2019 рік – 22317). План кількості пролікованих хворих виконано на 86% (за 2019 рік – 104,4%). План ліжко-днів виконано на 77,4% (за 2019 рік – 101%).

Середня тривалість перебування у стаціонарі становить 9,1 днів (у 2019 році – 9,9). Робота ліжка склала 260,8 (у 2019 року – 340,4), обіг ліжка 28,6 (у 2019 році – 34,3).

Хірургічна активність склала 70,3% (у 2019 році – 71%). Оперовані 7 237 хворих, виконано 8 629 операцій (у 2019 році – 7 901 хворий та 9 058 операції відповідно). Відсоток післяопераційних ускладнень склав 0,1 (у 2019 році – 0,2). Післяопераційна летальність 1,2% (у минулому році – 1%). Річний план по донорству виконано на 125,4% (за 2019 рік – 116,4%).

Амбулаторно у консультативних кабінетах, приймальному відділенні та травмпункті прийнято 176 434 хворих.

Проаналізувавши представлені вище показники діяльності слід відмітити зменшення кількості пролікованих хворих на 17,2%, що пов’язано з обмеженням планової госпіталізації. Проте визначається зменшення середньої тривалості перебування на лікуванні, збереження рівня хірургічної активності.

З 1 квітня 2020 року фінансування закладу відбувається за Програмою медичних гарантій згідно договорів укладених з Національною службою здоров’я.

Структура видатків закладу (без врахування капітальних та субвенцій на цільові програми) наступна:

–    заробітна плата з нарахуваннями на неї  –69,9 %;

–    енергоносії та комунальні послуги  – 3,9 %;

–    медикаменти  – 22,9 %;

–    харчування  – 1,7 %;

–    видатки на утримання закладу  –1,6%.

За 2020 рік в стаціонарі закладу ветеранами війни (249 чол.) проведено 2 192 ліжко-днів, з них: інвалідами ВВВ (22 чол.) – 185 л.-дні; учасниками війни та бойових дій (227 чол.) –2 007 л.-днів. Видатки бюджету на лікування даного контингенту хворих склали: на харчування –103,3 тис. грн, на медикаменти – 123,1 тис. грн. У стаціонарі проліковано 65 учасників ООС і 5 членів сімей загиблих учасників ООС. Крім того, проводяться амбулаторні обстеження цієї категорії пацієнтів. Виділено у 2020 році на медикаменти для учасників ООС – 255,0 тис. грн, на харчування – 70,6 тис. грн. Налагоджено медичне забезпечення призову – проводиться стаціонарне обстеження призовників. Виділено на обстеження призовників у 2020 році 228 тис. грн.

Закладом реалізується проект покращення медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями нирок в рамках грантової допомоги міжнародного товариства нефрологів Sister Renal Center Program. Товариством співпраця з нашим закладом підвищена до рівня А. Проте через оголошену пандемію Covid – 19 заплановані заходи проекту відтерміновано до припинення карантинних мір.

В закладі налагоджена організаційна робота. Згідно затверджених головним лікарем планів-графіків проводяться оперативні наради та засідання медичної ради, на яких аналізується діяльність структурних підрозділів та закладу в цілому. У січні на засіданні медичної ради проведено детальний аналіз діяльності закладу у 2019 році та окреслено пріоритетні завдання на 2020 рік. Інформацію щодо підсумків роботи у 2019 році подано в управління охорони здоров’я Луцької міської ради. У зв’язку з карантинними заходами оперативні наради та засідання медичної ради з лютого не проводяться.

З метою запобігання та протидії корупції при залученні додаткових позабюджетних коштів для виконання стандартів надання медичної допомоги постійно ведеться роз’яснювальна робота з персоналом щодо недопущення порушень у сфері залучення позабюджетних коштів. На інформаційних дошках та на веб-сайті лікарні розміщується інформація щодо обсягів бюджетного фінансування закладу, надходження і використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб щоквартально розміщується на сайті закладу та на інформаційному стенді у приймальному відділенні. Налагоджено регулярне інформування громадськості щодо наявності медикаментів та виробів медичного призначення через мережу Інтернет на порталі відкритих даних та на інформаційному стенді у приймальному відділенні.

Управлінням лікарні постійно працює над створенням комфортних умов перебування для пацієнтів та їхній безпеці. Протягом 2020 року виконано капітальний ремонт відділення терапії, ведуться ремонтні роботи у ЛОР-відділенні, відділенні пульмонології. Проведено ремонт системи опалення, ремонт електрощитових операційного блоку, поточний ремонт системи резервного електропостачання, виконано заходи з підготовки до зими. Відремонтовано покрівлю лікувального корпусу, проведено ремонт входу біля довідкового бюро. Постійно проводяться роботи з благоустрою території.

Персоналом закладу ведеться санітарно-просвітницька робота – лікарями публікуються статті у ЗМІ, середній медперсонал проводить щоденні бесіди з пацієнтами. Інформація щодо діяльності закладу широко висвітлюється у місцевих ЗМІ та мережі Інтернет.

Телефони:

Call-центр:

25-25-71,

72-90-69,

25-13-07,

72-50-70

Прийомна генерального директора: 25-12-01

Email:

lmkl@lmkl.lutsk.ua

Адреса:

43024, м.Луцьк, пр.Відродження, 13

Shopping Basket