Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади – заклад, що надає первинну і спеціалізовану медичну допомогу. Об’єднання складається з Центру первинної медичної допомоги, Консультативно-діагностичного центру та Клінічної лікарні.
Історія лікарні починається з 1939 року, коли була створена Луцька міська лікарня. 13 червня 1951 року відбулося об’єднання міської лікарні та поліклініки і утворення Луцької міської лікарні з поліклінічним відділенням та здоровпунктами. В 1958 році лікарня мала 130 ліжок і обслуговувала 55 тисяч міського населення.
Сучасна історія Луцької міської лікарні починається в 1980 році, коли було введено в дію новий стаціонар на 570 ліжок, який зараз розміщений за адресою проспект Відродження 13. На сьогоднішній день це потужний стаціонар на 650 лікарняних ліжок озброєний новітньою діагностичною базою.
Імідж закладу ґрунтується на високому професіоналізмі персоналу, розвиненій матеріально-технічній базі та чуйному відношенні до пацієнтів.
Всього в лікарні 1704 працівників. З них 447 лікарі, 706 середні медичні працівники, 310 молодші медичні сестри. Лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорій складають 86% від загального складу лікарів. В їх числі 2 доктори медичних наук, 9 кандидатів медичних наук, 4 Заслужених лікарів України. 80% середніх медичних працівників мають першу і вищу кваліфікаційну категорію.
Має вищу акредитаційну категорію, сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам Національного стандарту ДСТУ ISO серії 9001-2015.
До складу Центру первинної медичної допомоги входить 22 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, які обслуговують понад 180 тисяч населення.
Кабінети консультативно-діагностичного центру з метою збільшення доступності медичної допомоги для населення розміщені у 4-х філіалах у різних районах обласного центру.
В Клінічній лікарні 17 лікувальних відділень на 650 ліжок, приймальне відділення, відділення інтраскопічної і функціональної діагностики, клінічна, біохімічна та бактеріологічна лабораторії, відділення фізіотерапії, консультативно-діагностичний центр. В складі лікарні є 2 відділення інтенсивної терапії на 21 ліжко. Щороку понад 22 тисяч хворих лікуються в стаціонарі закладу і ще близько 20 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу амбулаторно. За рік для лікування звертаються більше 7 тисяч жителів області та сусідніх регіонів. Звертаються за допомогою і іноземці, як за невідкладною допомогою, так і на планове лікування.
Багатопрофільний стаціонар Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади фактично функціонує як багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня для міста Луцька та прилеглих районів. Заклад забезпечує 26,5% ургентних госпіталізацій в області. Режим роботи лікарні безперервний – 7 днів на тиждень, 24 години на добу відбувається поступлення та виписка хворих. Загалом в лікарні цілодобово чергують 14 лікарів різних спеціальностей і травмпункт. За день до відділення екстреної (невідкладної) допомоги звертається до 170 пацієнтів.
В лікарні функціонують обласний центр кардіоваскулярної патології; відділення екстракорпоральних методів детоксикації, гіпербаричної оксигенації, гострих отруєнь та гемодіалізу; опікове відділення, відділення реконструктивно-відновної хірургії та хірургії китиці; центр шлунково-кишкових кровотеч.
До складу центру кардіоваскулярної патології входять кардіологічне відділення, неврологічне відділення, відділення реабілітації та рентгенхірургічний блок на 2 ангіграфічні операційні. Кардіологічне відділення лікарні має 20 інфарктних ліжок і палату інтенсивної терапії на 6 ліжок. Щорічно лікується 450 пацієнтів з інфарктом міокарду, виконується понад 1000 втручань на коронарних артеріях, з них близько 400 стентувань. Саме у клінічній лікарні Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади вперше у західному регіоні України запроваджено широке використання стентування при гострому коронарному синдромі – 82% стентувань виконуються при гострому інфаркті міокарда.
Відділення неврології має 30 ліжок для пацієнтів з гострою судинною патологією і палату інтенсивної терапії на 8 ліжок. За рік лікується понад 800 пацієнтів з інсультом. Лікування проводиться згідно найновіших клінічних настанов. В 2021 році виконано вже понад 140 тромболізисів та більше 30 тромбекстракцій, в тому числі в задньому циркулярному басейні.
Терапевтичні відділення лікарні дозволяють якісно провести діагностичний процес та надати спеціалізовану допомогу при всіх захворюваннях. Висококваліфіковані лікарі-хірурги виконують оперативні втручання на всіх органах та системах, крім офтальмології. Всі лікарі хірургічних спеціальностей володіють малоінвазивними методиками втручань. Операційні всіх відділень оснащені відеоендоскопічним обладнанням. Вже виконуються лапароскопічні Sleeve-резекція шлунка та резекція товстої кишки. Малоінвазивні втручання проводяться практично на всіх органах, як при планових так і при невідкладних операціях. Щорічно виконується майже 9 тисяч операцій, з них понад 3000 ендоскопічних. Хірургічна активність складає понад 70%.
В лікарні широко використовуються для своєчасної діагностики можливості відділення інтроскопічної і функціональної діагностики: ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, функціональна діагностика, рентгенівська діагностика, комп’ютерна та магніторезонансна томографії.
Клініко-лабораторні дослідження проводяться у клінічній, біохімічній та бактеріологічній лабораторіях, які проводять до 3550 аналізів за добу. Лабораторія відділення реанімації працює цілодобово. В лабораторіях постійно ведеться зовнішній та внутрішній контроль якості досліджень. Лабораторії регулярно проходять зовнішню акредитацію з 100% достовірністю результатів, щороку в Програмі міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань лабораторії теж показують 100% достовірність результатів.
У тимчасовому інфекційному стаціонарі для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 розгорнуто 85 ліжок для надання допомоги хворим на Covid-19, працює 6 медичних команд, використовується 11 апаратів ШВЛ, 60 кисневих концентраторів. Встановлено та введено в експлуатацію 16-зрізовий комп’ютерний томограф. У лютому 2021 року було встановлено додаткову кисневу станцію з резервуарами ємністю 6 тон, що значно збільшило ресурсну потужність системи кисневого забезпечення.
В рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво» проведена реконструкція основного (лікувального) корпусу підприємства, завершені будівельні роботи. та 4 листопада 2021 року введено в експлуатацію відділення екстреної (невідкладної) допомоги, встановлено 64-зрізовий комп’ютерний томограф та рентген-діагностичну систему. Персонал відділення пройшов сертифіковане навчання.
Підприємство двічі ставало лауреатом Загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини». Результатом послідовної роботи з підвищення якості роботи стала перемога закладу в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у номінації «Послуги лікувальних закладів». У 2021 році комунальне підприємство «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» увійшло в Топ-10 Кращий заклад спеціалізованої медичної допомоги.