Медичне об'єднання
Луцької міської
територіальної громади

Луцька міська клінічна лікарня отримала грантову допомогу від Посольства Японії в Україні за програмою “Кусаноне”

У Луцькій міській клінічній лікарні на базі відділення ургентної хірургії та ендоскопічного підрозділу відділення інтраскопічної та функціональної діагностики вже більше 20 років функціонує центр надання допомоги хворим з шлунково-кишковими кровотечами. Щорічно лікується більше 120 пацієнтів з даною патологією, виконується близько 150 ендоскопічних операцій з зупинки шлунково-кишкових кровотеч. Запроваджені сучасні ефективні методики зупинки кровотеч. Результатом планомірної роботи стала відсутність випадків смерті пацієнтів лікарні від шлунково-кишкових кровотеч виразкового генезу протягом останніх років, в той час як по Україні летальність від цієї патології сягає 8%.

В ендоскопічних кабінетах лікарні проводиться повний спектр ендоскопічних досліджень та малоінвазивних втручань. Кабінети оснащені ендоскопами виключно японського виробництва. Щорічно у ендоскопічних кабінетах лікарні виконується більше 7000 обстежень, 600 маніпуляцій та більше 300 малоінвазивних ендохірургічних втручань.

Також, лікарня є лідером області в оперативному малоінвазивному лікуванню жовчекам’яної хвороби. Перше на Волині лапароскопічне видалення жовчного міхура при жовчекам’яній хворобі було виконано саме в Луцькій міській клінічній лікарні ще в 1999 році. З того часу цей напрямок активно розвивався та удосконалювався. На сьогодні в лікарні протягом року виконується більше 600 лапароскопічних холецистектомій.

 

Проте, цьому захворюванню властиве таке ускладнення як холедохолітіаз – міграція каменів з жовчного міхура у жовчні протоки. Після лапароскопічного видалення жовчного міхура частота холедохолітіазу може досягати 25%. Закупорка камінням загальної жовчної протоки призводить до механічної жовтяниці, холангіту і гострого панкреатиту. Лабораторних досліджень, як правило, недостатньо для постановки діагнозу. Золотим стандартом діагностики є ендоскопічна ретроградна холангіопакреатографія. Це метод контрастування жовчних ходів за допомогою дуоденоскопа з наступним рентгенівськім дослідженням. Як тільки при ендоскопії виявлений холедохолітіаз, маніпуляція перестає бути діагностичною і стає лікувальною за рахунок можливості виконання ендоскопічного розсічення дуоденального сосочка та видалення каміння. В 2016 році розпочато виконання холангіопанкреатографій але їх застосування обмежується відсутністю терапевтичного дуоденоскопа.

В 2018 році у ендоскопічних кабінетах було проведено капітальний ремонт, оновлено обладнання. Проте, діагностично-лікувальне ендоскопічне обладнання, яке використовується в лікарні використовується з значним навантаженням. Навантаження на 1 діючий гастродуоденоскоп складає 1474 обстеження на рік, що майже вдвічі більше як по області та й загалом по Україні (818 обстежень). Згідно чинного наказу МОЗ від 11.07.2007 №393 «Про удосконалення ендоскопічної допомоги населенню України» ресурс фіброгастроскопу складає 5000 обстежень. Через інтенсивне використання, обладнання потребує дороговартісних ремонтів. Дуоденоскоп, який використовується для проведення холангеопанкреатографій введений в експлуатацію в 1991 році і не пристосований для використання з новим інструментарієм.

Тому Луцька міська клінічна лікарня за підтримки членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” долучилася до програми КУСАСОНЕ, оголошеної урядом Японії та подала «Проект модернізації медичного обладнання в Луцькій міській клінічній лікарні». Запропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проектів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що розвиваються. Програма КУСАНОНЕ сприяє проектам, що пропонуються різними організаціями – як неурядовими організаціями, так і місцевими органами влади. Програма КУСАНОНЕ набула високого рейтингу завдяки тому, що вона забезпечує гнучке та швидке сприяння основним проектам розвитку. Починаючи з 2002 року в Україні в межах програми КУСАНОНЕ профінансовано 139 проектів на суму близько $10 млн у сферах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту тощо. З початку встановлення дипломатичних відносин Японія надала Україні допомогу на загальну суму $3,1 млрд. Зокрема, з березня 2014 року Японія надала Україні фінансову підтримку для стабілізації та стимулювання реформ в Україні на загальну суму $1,87 млрд. Програма безпеки людини КУСАНОНЕ 2019 року передбачає безвідплатну допомогу на загальну суму близько $800 000 на реалізацію дванадцяти проектів у сфері охорони здоров’я, соціального захисту та освіти у різних регіонах України.

«Проект модернізації медичного обладнання в Луцькій міській клінічній лікарні» був відібраний із 500 заявок. За грантову допомогу за програмою КУСАНОНЕ планується придбати та встановити сучасну цифрову ендоскопічну системи японського виробництва PENTAX в складі відеогастроскопа та відеодуоденоскопа.

Це обладнання дає набагато якісніше та детальне зображення, ніж фіброендоскопи. Відеодуоденоскоп, який планується придбати, має великий діаметр робочого каналу, він був спеціально розроблений для виконання ендоскопічних втручань на жовчних протоках. Це дозволить значно краще візуалізувати судини та дрібні структури слизової оболонки шлунково-кишкового тракту з значним оптичним збільшенням. Обстеження стануть більш інформативними і допоможуть робити ранню діагностику передпухлинних і пухлинних захворювань. Висока роздільна здатність зображення в такій ендоскопічній системі дозволить діагностувати найменші пошкодження шлунково-кишкового тракту та провести своєчасне лікування. Це значно покращить якість проведення ендоскопічних операцій.

Телефони:

Call-центр:

25-25-71,

72-90-69,

25-13-07,

72-50-70

Прийомна генерального директора: 25-12-01

Email:

lmkl@lmkl.lutsk.ua

Адреса:

43024, м.Луцьк, пр.Відродження, 13

Shopping Basket