Тимчасовий інфекційний стаціонар

У зв’язку з критичним погіршенням ситуації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області та Луцької міської територіальної громади, заповненням ліжок стаціонарного лікування у опорних лікарнях на території Луцької міської територіальної громади Луцькою міською радою було прийнято Рішення від 15.10.2020 №94/23 «Про створення тимчасового інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим на COVID-19» у складі КП «Луцька міська клінічна лікарня». Згідно Рішення тимчасовий інфекційний стаціонар для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 був створений на базі 2-4 поверхів акушерського корпусу КП «Луцький клінічний пологовий будинок» потужністю 214 ліжок на час запровадження карантину та переданий в оперативне управління КП «Луцька міська клінічна лікарня». Акушерський корпус КП «Луцький клінічний пологовий будинок» є окремою будівлею закладу. На першому поверсі продовжується надання комунальним підприємством «Луцький клінічний пологовий будинок» медичної допомоги вагітним та породіллям хворим на COVID-19.

З 16.10.2020 розпочато роботи з переобладнання приміщень. До 22.10.2020 проведено встановлено необхідну кількість ліжок. Створено блок інтенсивної терапії на 17 ліжок, у якому встановлено 10 апаратів ШВЛ, 17 моніторів пацієнта, автоматичні дозатори лікарських засобів. ТІС забезпечено пульсоксиметрами, встановлено пересувний рентгенапарат, два переносних апарати УЗД. На даний час ведеться закупівля лабораторного обладнання. Отримано спіральний комп’ютерний томограф. Завершуються підготовчі роботи для його встановлення: було виконано проектування, перепланування та ремонт приміщення, підсилення перекриття.

Після планування розширення мережі забезпечення киснем розпочато роботи з встановлення додаткових кисневих точок. Проведено заміну з збільшенням пропускної здатності магістральних киснепроводів, встановлено нові кисневі розетки на четвертому та другому поверхах. Продовжуються роботи з встановлення кисневих точок на третьому поверсі. Загалом буде встановлено 110 кисневих розеток. Закуплено та встановлено 50 кисневих концентраторів потужністю 10 літрів на хвилину з можливістю використання двома пацієнтами одночасно. Існуючий резервуар рідкого кисню розрахований на 2,5 тони і не дозволяє забезпечити всі кисневі точки. На даний час ведуться перемови щодо встановлення резервуару для рідкого кисню більшого об’єму.

Паралельно велася робота з підготовки всіх необхідних дозвільних документів. Підготовлено і надіслано комплект документів до МОЗ щодо внесення зміни у Ліцензію закладу на медичну практику з доданням нового місця надання послуг та нових спеціальностей. Отримано відповідний витяг. Надіслано клопотання до Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19) з проханням додати КП «Луцька міська клінічна лікарня» до Переліку закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Сформовано медичні команди працівників для надання допомоги хворим на Covid-19 згідно вимог НСЗУ. Укладено угоду з Національною службою охорони здоров’я, за пакетом надання медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».

26 листопада 2020 року введенно в експлуатацію 60 ліжок тимчасового інфекційного стаціонару для лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19). В зв’язку з погіршенням ситуації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Луцької міської територіальної громади, в три етапи в лютому, березні та в квітні було збільшено кількість ліжок ТІС до 162.

Консультаційно-діагностичний центр

Консультаційно-діагностичний центр в складі Луцької міської клінічної лікарні функціонує з 15 січня 2020 року.

Працівники центру надають лікувально-діагностичні послуги за наступними спеціальностями: хірургія, травматологія, урологія, неврологія, ендокринологія, кардіологія, ревматологія, гінекологія, функціональна діагностика, рентгенологія, лабораторна діагностика, ендоскопія, ультразвукова діагностика, фізіотерапія.

Лікарі центру працюють щоденно з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00 згідно затвердженого графіку.

Центр розміщений за адресами:
• м. Луцьк проспект Відродження, 13 (КП «ЛЦПМД №2»), контактний телефон (068) 948 61 83;
• проспект Волі, 66а (КП «ЛЦПМД»), контактний телефон (068) 658 93 48;
• вулиця Стефаника, 3а (КП «ЛЦПМД №3»), контактний телефон (068) 753 45 84;
• вулиця Бенделіані, 7 (КП «ЛЦПМД №1»), контактний телефон (0332) 260 531 .

Проведення обов’язкових профілактичних, попередніх (періодичних) медичних оглядів, медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї, для отримання відповідних документів на виїзд громадян за кордон проводиться Консультативно-діагностичним центром комунального підприємства «Луцька міська клінічна лікарня» за адресами проспект Волі, 66а та вулиця Стефаника, 3а.

Бактеріологічна лабораторія

Бактеріологічна лабораторія входить до складу клініко-діагностичної лабораторії Луцької міської клінічної лікарні. В лабораторії проводяться дослідження різного біологічного матеріалу з метою виявлення виявлення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, які можуть бути причиною різних інфекційних захворювань. Лабораторія атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров я терміном на 5 років та має дозвіл на роботу зі збудниками 3-4 груп патогенності, який видано режимною комісією по контролю біологічної безпеки при Волинській обласній СЕС.

Лабораторія забезпечена необхідним обладнанням, лабораторним посудом, діагностичними препаратами, живильними середовищами, засобами вимірювальної техніки та необхідними деззасобами.

В лабораторії проводиться зовнішній та внутрішній контроль якості досліджень .

Усі лабораторні процедури: посів, виділення, ідентифікація різних мікроорганізмів та їх антибіотикограма проводяться за уніфікованими методами відповідно до чинних нормативно-методичних документів.

Перелік обстежень, які проводяться в бактеріологічній лабораторії Луцької міської клінічної лікарні:

 1. Дослідження слизу з зіва та носа на виявлення коринебактерій дифтерії.
 2. Дослідження слизу з зіва та носа на виявлення патогенного стафілококу.
 3. Дослідження слизу з носоглотки на виявлення збудників кашлюку та пара -кашлюку.
 4. Дослідження клінічного матеріалу (слиз з носоглотки, ліквору, крові) на виявлення менінгококів.
 5. Дослідження клінічного матеріалу (слиз з зіва та носа, харкотиння, сечі, жовчі, виділення з ран, виділення з вух, очей, статевих органів та ін.) на виявлення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів .
 6. Дослідження фекалій на виділення патогенних та умовно-патогенних ентеробактерій.
 7. Дослідження фекалій на виявлення дисбактеріозу кишківника.
 8. Дослідження сироватки крові в реакції аглютинації на туляремію, бруцельоз, рикетсіози, черевний тиф та паратифи.
 9. Дослідження крові на стерильність.
 10. Визначення чутливості мікроорганізмів до різних антибіотиків.

В системі інфекційного контролю лабораторія також здійснює санітарно-бактеріологічні дослідження.

Номенклатура санітарно-бактеріологічних досліджень внутрішнього середовища стаціонару включає:

 1. Мікробіологічне дослідження повітря закритих приміщень.
 2. Дослідження змивів з об’єктів зовнішнього на виявлення бактерій групи кишкової палички, патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів.
 3. Дослідження матеріалу на стерильність (медичний інструментарій, перев язувальний та шовний матеріал).
 4. Мікробіологічний контроль якості дезрозчинів.

Біохімічна лабораторія

Біохімічна лабораторія є окремим структурним підрозділом Луцької міської клінічної лікарні. В лабораторії виконуються аналізи, які дають можливість виявити функціональні зміни внутрішніх органів: серця, печінки, нирок, підшлункової залози, оцінити активність ферментів, порушення системи згортання крові та обмінів: білкового, вуглеводневого, ліпідного, пігментного, мінерального.

Кров для аналізу необхідно здавати зранку натще після попереднього призначення лікаря.

Біохімічний аналіз крові допомагає:

 • поставити діагноз;
 • провести диференціальну діагностику;
 • оцінити важкість процесу;
 • здійснити контроль за ефективністю лікування.

В лабораторії є сучасне обладнання, необхідне для проведення досліджень. Діагностичні тест-системи, реактиви зареєстровані, дозволені для використання в Україні, є документи, що засвідчують їх якість.

В практику лабораторії широко впроваджуються сучасні методи лабораторної діагностики, які є специфічними, високочутливими, точними.

В імунологічному відділі лабораторії методом імуноферментного аналізу визначають:

 • гормони щитовидної залози (Т3, Т4, АТ-ТГ, АТ-ТПО, тиреоглобулін);
 • статеві гормони (естрадіол, прогестерон, тестостерон);
 • гормон наднирників кортизол;
 • гормони передньої долі гіпофіза (тиреотропний гормон, лютеїнізуючий, фолікулостимулюючий, пролактин);
 • антитіла до торч-інфекцій (хламідій, цитимегаловіруса, віруса простого герпеса другого типу, токсоплазми);
 • антитіла до Helicobacter pylori;
 • антитіла до ДНК;
 • показники гуморальної ланки імунітету (імуноглобуліни А, М, G, Е);
 • простатоспецифічний антиген загальний і вільний;
 • альфа-фетопротеїн,
 • хоріонічний гонадотропін.

Систематично проводиться контроль якості лабораторних досліджень – система заходів, направлених на підвищення відтворення, правильності і точності . Лабораторія приймає участь у міжлабораторному контролі якості.

Біохімічна лабораторія ЛМКЛ атестована на право проведення вимірів у сфері охорони здоров’я відповідно до галузі атестації.

Клініко-діагностична лабораторія

Клініко-діагностична лабораторія є структурним підрозділом ЛМКЛ, до якої входить плановий та ургентний відділи.

Для клінічних досліджень використовуються:

 • Капілярна кров
 • Cироватка крові
 • Сеча
 • Кал
 • Пункційна рідина з плевральної, черевної порожнин, перикарду, заднього склепіння, кіст, тощо
 • Харкотиння, промивні води бронхів
 • Спинно-мозкова рідина
 • Виділення та відбитки з ран і патологічних утворів
 • Мазки та виділення з чоловічих та жіночих статевих органів
 • Операційний матеріал

В лабораторії проводиться 54 види клінічних та 8 видів імунологічних досліджень.

Відділення оснащене сучасним обладнанням, яке регулярно проходить метрологічну повірку.

Реактиви та діагностичні тест-системи зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

В практику лабораторії введені методики для діагностики причин безпліддя у чоловіків та жінок (дослідження сім’яної рідини, тести на імунологічну сумісність подружньої пари). А сучасна апаратура дозволяє фіксувати та обробляти результати досліджень за допомогою комп’ютерної програми “BioVision”.

Регулярно проводиться зовнішня акредитація лабораторій з 100% достовірністю результатів досліджень.

Щороку в Програмі міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань лабораторії теж показують 100% достовірність результатів.

Відділення інтраскопічної і функціональної діагностики

Останні десятиріччя характеризуються інтенсивним розвитком нових принципів і методів діагностики різних захворювань організму людини. Технічний прогрес забезпечив значне розширення діагностичних можливостей, поліпшив точність і достовірність різних методів візуалізації патологічних змін.

Сьогодні до 80% діагнозів у клінічній практиці встановлюють на основі даних променевих і ендоскопічних методів дослідження. З явилася можливість роздивитися орган у різних ракурсах (з усіх сторін), вивчити взаєморозташування сусідніх структур, оцінити їх стан і функцію. Сьогодні лікарі мають змогу бачити стан будь-якого внутрішнього органу людини на плівці або на екрані монітора, проводити діагностичні і лікувальні маніпуляції в реальному часі (в реальному вимірі часу).

Всі ці медичні обстеження і процедури сьогодні виконуються в Луцькій міській клінічній лікарні. Всі діагностичні кабінети (рентгенкабінет, кабінет комп’ютерної томографії, кабінет магнітно-резонансної томографії, ендоскопічний кабінет, кабінет функціональної діагностики) об’єднані в одне відділення, що дозволяє грамотно доповнити одне дослідження іншим, дає змогу прискорити період обстеження, уникнути діагностичних помилок.

На сьогоднішній день у відділенні функціонують:

 • рентгендіагностичні апарати (в т.ч. з цифровою обробкою інформації);
 • магнітно-резонансний томограф (МРТ);
 • спиральний комп’ютерний томограф (СКТ);
 • рентген-комп ютерний томограф (КТ);
 • апарати для УЗД (з них: 2 переносних для дослідження важкохворих);
 • ендоскопічні апарати (гастрофіброскопи, бронхоскопи, колоноскопи);
 • електрокардіографи (стаціонарні і переносні), електрокардіограф і реограф з комп’ютерною обробкою інформації, електроенцефалограф, спірограф і ін.

Для безперебійної роботи цієї техніки необхідні значні кошти на запасні частини і проведення профілактичних оглядів. Частину цих витрат забезпечують пацієнти, які вносять благодійні внески за проведене обстеження. Треба відмітити, що в нашій лікарні внески найнижчі у порівнянні з іншими обласними центрами України.

Кожного року в кабінетах відділення обстежується біля 50 тис. пацієнтів. В нас проходять діагностику пацієнти не тільки ті, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, але й пацієнти з районів області, інших лікувальних закладів.

В основі магнітно-резонансної томографії лежить не рентгенівське випромінювання, а ядерно-магнітний резонанс – фізичне явище взаємодії зовнішніх магнітних полів з протоками ядер досліджуваного органу. Апарат безпечний і дуже інформативний (зокрема для дослідження головного і спинного мозку, суглобів, судин головного мозку, м’язів).

Вже сімнадцять років в лікарні використовується метод комп’ютерної томографії, в основі якого лежить вимірювання ступеня ослаблення вузького пучка рентгенівських променів, який послідовно переміщується навколо об’єкта, проходячи через його тонкий зріз (2-4-8 мм). Детектори томографа дуже чутливі. Докладне дослідження органів можливе за рахунок отримання пошарових зображень, що дає змогу вивчити структуру тканини, виявити навіть невеликі патологічні вогнища.

За цей період в кабінеті КТ пройшли діагностику 80 тис. пацієнтів. Обстеження на цьому апараті при гострих невідкладних станах проводяться круглодобово.

З 03.04.2012 року в Луцькій міській клінічній лікарні запроваджено обстеження пацієнтів в кабінеті мультиспіральної комп’ютерної томографії. Обстеження проводяться на спіральному комп’ютерному томографі “Activion -16 ” фірми ” Toshiba ” Японія.

Переваги мультиспіральної комп’ютерної томографії в порівнянні з однозрізовою традиційною КТ :

 • Висока швидкість збору даних (сканування), за 20с. отримуємо зображення цілої анатомічної ділянки (легень, черевної порожнини, хребта).
 • Можливість одномоментного обстеження двох та більше анатомічних ділянок (ОГК+ОЧП, ОЧП+ органи малого тазу, шийний + грудний+поперековий відділи хребта).
 • Значно вища розрішаюча здатність (зрізи від 0.1 мм), більш чітко виявляються межі патологічного утвору, відношення його до суміжних органів .
 • Можливість отримання зображень в трьох проекціях за допомогою МРR та 3D зображень(об’ємне).
 • Немає обмежень у вазі пацієнта (до 200 кг).
 • Можливість проведення обстежень з в/в контрастуванням по спеціальних протоколах за допомогою ін’єктора “MEDRAD”.

СКТ найбільш інформативна при дослідженні:

 • органів грудної клітки (легенів, середостіння), черевної порожнини і заочеревинного простору, малого тазу;
 • головного мозку, кісток черепа, придаткових пазух носа, орбіт, скроневих кісток;
 • хребта, кісток і суглобів;
 • кровоносних судин (грудної та черевної аорти та їх гілок, артерій і вен верхніх та нижніх кінцівок, інтракраніальних артерій і вен, нижньої порожнистої, ворітної вени та їх приток).

Для всіх вже став звичним огляд при різних захворюваннях з допомогою апаратів УЗД, найсучасніші з них функціонують в нашій лікарні. За допомогою УЗД досліджують в основному органи шиї, черевної порожнини, жіночі та чоловічі статеві органи, молочні залози. Можливості методу розширилися за рахунок застосування внутрішньопорожнинних датчиків і вивченню потоку крові у судинному руслі – доплеровазографії. Значно покращило діагностику захворювань серця застосування ультразвукового дослідження (ехокардіографія).

Неможливо уявити собі лікувально-діагностичний процес в лікарні без ендоскопічного кабінету і кабінету функціональної діагностики. Тут на сучасному обладнанні проводяться дослідження шлунково-кишкового тракту, легень і бронхів, серця, головного мозку. Виконуються оперативні втручання при доброякісних пухлинах шлунку і кишечника, зупинка кровотечі при виразках.

У відділенні працює висококваліфікований колектив фахівців як з вищою, так і з середньою медичною освітою. Переважна більшість лікарів мають стаж роботи більше 10 років, атестовані згідно першої і вищої кваліфікаційних категорій.

Усі діагностичні кабінети працюють з перевантаженням, так як доводиться приймати пацієнтів не тільки стаціонару, а також амбулаторних хворих. Відділення працює вдень і вночі, у будні та свята, надаючи якісну медичну допомогу всім, хто її потребує.

Вчасно виявлене захворювання нашими лікарями за допомогою сучасних технологій врятували життя і здоров’я багатьом людям. Для отримання оптимальних результатів кожне діагностичне дослідження має відповідати клінічному завданню. Тому до нас пацієнти повинні приходити з направленням лікаря-клініциста, в якому чітко вказується, які органи необхідно обстежити, яке захворювання підозрюється. Дуже важливим є правильний вибір методу обстеження, грамотне поєднання різних методик з дотриманням їх певної послідовності.

Відділення працює на діагностичних апаратах відомих європейських, американських, японських фірм-виробників сучасного медичного обладнання. Діагностичні обстеження на цих апаратах не мають реальної ринкової вартості, а отже, лікарня не спроможна самостійно закуповувати до них запасні частини, забезпечувати їх сервісне обслуговування. В бюджеті установи на ці цілі кошти не передбачені. Тому, ми змушені запровадити плату за обстеження у вигляді благодійних внесків, що не є порушенням ст. 49 Конституції України.

Зібрані кошти від пацієнтів і в значно більшій мірі фінансова допомога міської влади, забезпечують функціонування дороговартісної медичної апаратури. Пацієнтам, які неспроможні внести певну суму коштів, обстеження проводяться безкоштовно. Багатьом категоріям пільговиків надаємо знижки, інваліди 1-ї групи, інваліди дитинства обстежуються безкоштовно.

Рентгенологічна служба

Перелік обстежень, що виконуються за допомогою комп’ютерної томографії (КТ):

 • КТ – головного мозку;
 • КТ – орбіт (із 3D реконструкцією)
 • КТ – приносових пазух (з реконструкцією в сагітальній і фронтальній проекціях)
 • КТ – органів грудної клітки
 • КТ – органів черевної порожнини та за очеревинного простору
 • КТ – органів малого тазу
 • КТ – поперекового відділу хребта ( L2- S1, із реконструкцією в сагітальній проекції)
 • КТ – кісткової патології будь – якої локалізації (із 3D реконструкцією)
 • Спеціальні К Т – дослідження при звичайному в/в підсиленні (контрастуванні), а також з болюсним в/в підсиленням із застосуванням ін’єктора MEDRAD.

Перелік обстежень, що виконуються за допомогою спіральної комп’ютерної томографії (СКТ):

 • СКТ головного мозку
 • СКТ лицевого черепа
 • СКТ приносових синусів ( з реконструкцією в сагітальній і фронтальній проекціях)
 • СКТ органів грудної клітки та ВРКТ(високороздільна) при інтерстиціальних ураженнях легень.
 • СКТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору з подвійним контрастуванням.
 • СКТ органів малого тазу.
 • СКТ усіх відділів хребта.
 • СКТ м’яких тканин для уточнення характеру патологічного процесу та його поширення.
 • СКТ кісткової системи
 • Спеціальні СКТ–дослідження з використанням контрастних речовин(КТ-ангіографія)

Перелік методик, що застосовуються при виконанні магнітно-резонансної томографії (МРТ):

 • МРТ головного мозку;
 • МРТ спинного мозку;
 • МРТ всіх відділів хребта;
 • МРТ черевної порожнини;
 • МРТ органів малого тазу;
 • МРТ м’яких тканин, суглобів;
 • МРТ нирок, заочеревинного простору.

Перелік рентгенологічних обстежень, що проводяться в стаціонарі:

 • рентгенографія органів грудної клітки;
 • оглядова рентгеноскопія і рентгенографія органів черевної порожнини;
 • контрастне обстеження стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • контрастне обстеження товстого кишківника;
 • контрастне обстеження нирок;
 • рентгенографія хребта, кісток і суглобів;
 • рентгенографія черепа і додаткових пазух носа.

Ендоскопічний підрозділ

В складі відділення інтроскопічної та функціональної діагностики Луцької міської клінічної лікарні функціонують кабінети гастроскопії, колоноскопії та бронхоскопії. В роботі використовується оснащення лише провідних світових виробників. Кабінети оснащені сучасними ендоскопічними системами фірми «Olympus». В кожному кабінеті наявний інструментарій для виконання ендоскопічних маніпуляцій та операцій.

В 2015 році у відділенні інтраскопічної та функціональної діагностики КЗ ЛМКЛ запроваджено нову інноваційну відеоендоскопічну систему. Новий легкий компактний відеопроцесор Axeon CV-V1 не має ламп і вентилятора – процесор дуже компактний і не має потреби в заміні ламп. Відеопроцесор сумісний з гастроскопом GIF-LV1. Перевагою системи є світлодіодне освітлення – світлодіоди не вимагають заміни. Апарат має діаметр 9,2 мм, кут огляду 145° та мінімальну фокусну відстань 3 мм.

В оперблоці лікарні встановлено надсучасний електрохірургічний коагулятор Emed ES-VISION – унікальний прилад, що забезпечує виконання 3-х видів впливу на біологічні тканини: електрохірургічну коагуляцію, аргон-плазмову коагуляцію та термостеплер (метод облітерації судин комбінованим тепловим і механічним впливом). Аргон-плазмова коагуляція має малотравматичний вплив на тканини, забезпечує кращий ніж при звичайній коагуляції огляд операційного поля, короткий строк загоєння тканин. Застосовується для зупинки кровотеч. Дозволяє проводити реканалізацію пухлин шлунково-кишкового тракту та трахеобронхіального дерева під час ендоскопії.

В ендоскопічних кабінетах лікарні проводяться ендоскопічні обстеження стаціонарних хворих та амбулаторних пацієнтів. Щорічно ендоскопічною службою лікарні виконується близько 6000 ендоскопічних обстежень, 500 маніпуляцій та 150 мініінвазивних ендохірургічних втручань.

Перелік діагностичних досліджень, які виконуються лікарями-ендоскопістами в умовах лікарні:

 • Езофагогастродуоденоскопія
 • Колоноскопія
 • Бронхоскопія

Перелік ендоскопічних маніпуляцій, які виконуються в умовах лікарні:

 • Діагностичне дослідження з взяттям матеріалу на цитоморфологічне дослідження
 • Діагностичне дослідження з введенням лікарських препаратів
 • Діагностичне дослідження з проведенням уреазного тесту
 • Діагностичне дослідження з введенням зонда для ентерального харчування
 • Діагностичне дослідження з ретроградною холангіопанкреатографією
 • Санаційна бронхоскопія з внутрішньобронхіальною інстиляцією під місцевою анестезією
 • Піднаркозний лаваж трахеобронхіального дерева

Перелік ендоскопічних операції (мініінвазивних ендохірургічних втручань), які виконуються лікарями-ендоскопістами в умовах лікарні:

 • Видалення сторонніх тіл з шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів
 • Дилатація звужень стравоходу, дванадцятипалої кишки, товстої кишки, анастомозів
 • Поліпектомія, абляція аденом
 • Склеротерапія, кліпування, лігування варикозно розширених вен стравоходу та шлунка
 • Зупинка кровотечі (із застосуванням обколювання розчинами лікарських препаратів, кліпування, аргоноплазмової коагуляції)
 • Абляція судинних аномалій
 • Реканалізація ШКТ чи дихальних шляхів при пухлинах та стриктурах
 • Папілосфінктеротомія
 • Видалення конкрементів з холедоху.

Велика увага при роботі приділяється безпеці пацієнтів. Обробка апаратури проводиться згідно “Методичних вказівок щодо очищення, дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них”, затверджених 29 квітня 2004 р. МОЗ України. Всі ендоскопічні кабінети оснащені установками для дезінфекції та стерилізації ендоскопічного обладнання «Нерпа», використовуються сучасні дезінфікуючі засоби. За весь час роботи при щоквартальних перевірках порядку та якості обробки медичного обладнання кабінетів працівниками міської СЕС порушень не було виявлено жодного разу.

Ультразвукова діагностика

Перелік методик, що проводяться у кабінетах УЗД:

 • УЗД щитовидної залози;
 • УЗД очних яблук;
 • УЗД молочних залоз;
 • УЗД регіонарних лімфовузлів по ділянках тіла;
 • УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, визначення функції жовчного міхура;
 • УЗД селезінки;
 • УЗД серця (ехокардіографія);
 • УЗД нирок, наднирників;
 • УЗД черевного відділу аорти, м/порожнистої вени;
 • УЗД лімфатичних вузлів черевної порожнини, заочеревинного простору;
 • абдомінальне УЗД сечового міхура, простати;
 • трансвагінальне УЗД сечового міхура, внутрішніх жіночих статевих органів;
 • УЗД слюнних залоз;
 • УЗД плевральних синусів для визначення вільної рідини;
 • УЗД обстеження судин (доплеровазографія) головного мозку, нирок, нижніх кінцівок.

Функціональна діагностика

Перелік обстежень, які проводяться у кабінетах функціональної діагностики:

 • електрокардіографія;
 • ЕКГ з дозованим фізичним навантаженням – велоергометрія;
 • реовазографія;
 • реоенцефалографія;
 • електроенцефалографія;
 • визначення функції зовнішнього дихання.

Відділення ургентної гінекології

У відділенні ургентної гінекології надається цілодобова невідкладна кваліфікована допомога жінкам, які звертаються самі або направляються медичними установами.


 У відділенні працює 34 працівники:11 лікарів (з них – 8 вищої і першої категорії).

Медичних сестер у відділені 11. Всі атестовані на вищу і першу кваліфікаційну категорію.

Високопрофесійно виконуються всі лікарські призначення, надається кваліфікована допомога в перев’язувальних кабінетах.

ї і першої категорії).

Відділення малоінвазивної хірургії


Відділення малоінвазивної хірургії Луцької міської клінічної лікарні засноване у 2005 році. Воно розраховане на 15 ліжок.

У відділенні малоінвазивної хірургії надають кваліфіковану хірургічну допомогу мешканцям м.Луцька та області за надсучасними малоінвазивними методиками.

У відділенні проводиться оперативне лікування хворих шляхом використання малоінвазивних методів лікування хірургічної, гінекологічної, ортопедичної, отоларингологічної патології із застосуванням відеоендоскопічної апаратури. Перевагами таких оперативних втручань є малотравматичність, скорочення терміну перебування хворого у стаціонарі і, відповідно, зменшення матеріальних витрат в післяопераційному періоді, косметичний ефект оперативного втручання (розрізи є практично непомітними на тілі пацієнта), короткий реабілітаційний період. У відділенні малоінвазивної хірургії проводиться діагностика і лікування безпліддя різного ґенезу, яке зазвичай виникає на грунті дисфункції і захворювання яєчників, непрохідності фаллопієвих труб, ендометріозу, міоми матки. Вперше в області з 2004 року впроваджено методики внутрішньоматкової хірургії.

У відділенні проводиться оперативне лікування хворих шляхом використання малоінвазивних методів лікування при наступних патологічних станах:

З хірургічною патологією:

 • гострі та хронічні холецистити та їх ускладнення;
 • поліпоз жовчного міхура;
 • холестероз жовчного міхура;
 • кісти підшлункової залози;
 • ехінококоз печінки;
 • кісти печінки;
 • діагностична лапароскопія;
 • діагностична торакоскопія.

З ортопедичною патологією:

 • захворювання суглобів.

З отоларингологічною патологією:

 • захворювання носа;
 • захворювання припазових пазух;
 • поліпи носа та пазух;
 • діагностична рино- та синусоскопії.

Показання для направлення на втручання з гінекологічною патологією:

 • безпліддя різного генезу;
 • пухлини та пухлиноподібні утвори яєчників (ендометріоїдні кісти, параоваріальні кісти, полікістоз яєчників і інші) ;
 • стерилізація;
 • пухлиноподібні утвори матки (міоми матки і поліпи ендометрію);
 • субсерозні та субмукозні міоми матки;
 • позаматкова вагітність;
 • апоплексія яєчника;

Покази до направлень на гістероскопію:

 • порушення менструального циклу по типу менометроррагій і ін.;
 • гіперпластичні зміни ендометрію;
 • субмукозні міоми матки;
 • експульсія ВМС і залишки частин ВМС в порожнині матки;
 • аномалії розвитку матки, внутрішньоматкові синехії, сторонні тіла в порожнині матки;
 • внутрішній ендометріоз (аденоміоз);
 • діагностична гістероскопі;
 • підготовка до ЕКО.

Перевагами методу малоінвазивних втручань є:

 1. Скорочення терміну перебування хворого у стаціонарі.
 2. Малотравматичність оперативних втручань, що не потребують призначення в післяопераційному періоді наркотичних середників.
 3. Зменшення матеріальних витрат в післяопераційному періоді в зв язку із короткотривалим перебуванням в стаціонарі.
 4. Косметичний ефект оперативного втручання (розрізи є практично непомітними на тілі пацієнта).
 5. Короткий реабілітаційний період після перенесених оперативних втручань.

У відділенні малоінвазивної хірургії проводиться діагностика і лікування безпліддя різного генезу, яке зазвичай виникає на грунті дисфункції і захворювання яєчників, непрохідності фаллопієвих труб, ендометріозу, міоми матки.

У відділенні впроваджено різні методики лікування зазначеної патології, однією з яких є діагностично-лікувальна лапароскопія та гестероскопія. Результатом такого виду лікування є виношування впродовж 2-х років 34 вагітностей і народження 20 здорових дітей, що дозволило повернути багатьом сім ям щастя батьківства.

Лікарі відділення постійно підвищують свою кваліфікацію на міжнародних школах-семінарах, конференціях, з’їздах, щодо перспектив ендоскопічної хірургії в гінекології, урології та отоларингології, втілюють у практику досягнення медичної науки та техніки, перебувають у постійному пошуку нових форм і методів роботи з метою зниження післяопераційних ускладнень.

Відділення нейрохірургії

Нейрохірургічне відділення розгорнуто на 30 ліжок. На базі відділення надається спеціалізована нейрохірургічна допомога хворим з травмою черепа та головного мозку, травмою хребта та спинного мозку, пухлинами головного та спинного мозку, патологією міжхребцевих дисків у всіх відділах хребта, вродженими вадами центральної нервової системи, больовими синдромами. У відділенні проводяться всі види нейрохірургічних втручань при вищевказаній патології.

Оцінка відділення пацієнтами

У 2016 році в опитуванні взяли участь 20,9% виписаних пацієнтів

Персонал
4.5/5
Діагностика і лікування
4/5
Харчування
3.6/5
Умови перебування
4.3/5

Відділення ургентної хірургії

Відділення засноване в 1980 році.
Розгорнуто на 55 ліжок.

Завдання відділення: цілодобове надання невідкладної хірургічної допомоги жителям міста і всім тим, хто звертається в приймальне відділення за медичною допомогою з гострими хірургічними захворюваннями.

За рік у відділенні проводиться близько 1200 оперативних втручань.

Виконується широкий спектр оперативних втручань при різноманітних хірургічних захворюваннях, а саме: гострому апендициті, защемлених килах, гострому холєциститі, гострому панкреатиті, перфоративній виразці шлунку і дванадцятипалої кишки, кишковій непрохідності, в тому числі при онкопатології, шлунково-кишкових кровотечах.

Проводяться лапароскопічні оперативні втручання. Відділення є обласним центром надання допомоги хворим з шлунково-кишковими кровотечами.

Надається невідкладна хірургічна допомога і при торакоабдомінальній травмі; ускладненій онкопатології; гострій судинній патології і судинній травмі.

Широко використовується зондове ентеральне харчування при деструктивних формах гострого панкреатиту і іншій хірургічній патології. Застосовуються екстракорпоральні методи детоксикації при деструктивних панкреатитах і перитонітах.


Відділення є обласною базою для проходження 3-річної інтернатури по хірургії

Працівниками відділення опубліковано 33 друковані праці в профільних журналах