Рентгенохірургіний блок почав функціонувати в складі Центру кардіоваскулярної патології з 2013 року. Основним завданням блоку є проведення інтервенційних втручань на судинах різних басейнів. Втручання проводяться на сучасному ангіографі Toshiba.
Всього за час роботи блоку проведено понад 2000 інтервенційних втручань, з них близько 70% – мешканцям м. Луцька. Понад 95 % з них – це втручання на судинах серця (коронарних артеріях). Крім того, в рентгенохірургічному блоці проводяться ангіографічні процедури на судинах головного мозку, кінцівок, нирок.
Кількість коронарних втручань прогресивно зростає щороку. У 2016 році в лікарні було проведено 700 коронарних втручань, з них 257 стентувань. При цьому 86% всіх втручань було проведено пацієнтам з гострою коронарною патологією (інфаркт міокарда та нестабільна стенокардія). Це принципово важливо, оскільки відкриття закритої коронарної артерії та стентування в перші години інфаркту міокарда дозволяє врятувати життя пацієнту, або зменшити ймовірність інвалідизації в майбутньому.
Створення рентгенохірургічного блоку в Луцькій міській клінічній лікарні кардинально змінило ситуацію з лікуванням серцево-судинних захворювань, особливо інфаркту міокарда в усій області. Так якщо в 2011 та 2012 роках в області відповідно було проведено 35 та 60 стентувань коронарних артерій, то в 2016 вже 323. Особливо істотні зміни відбулися в лікуванні пацієнтів з гострим коронарним синдромом – від поодиноких випадків у вказаних роках до 267 в 2016 році. При цьому 83% цих стентувань проведено саме Луцькій міській клінічній лікарні.
Суттєві зрушення відбулись і у лікуванні пацієнтів з хронічними формами ішемічної хвороби серця. Коронарографія, яка є «золотим стандартом» діагностики цього захворювання надала змогу не лише точно діагностувати місце та ступінь ураження коронарних судин, а і оцінювати прогноз пацієнта та необхідність втручання. Стентування дозволяє відновити та підтримувати кровотік у судині практично до нормального рівня. При цьому в блоці використовуються широкий спектр стентів, в т.ч. найсучасніші стент-системи з лікувальним покриттям.
У рентгенохірургічному блоці працює 4 лікарі, які виконують втручання на судинах різних басейнів. Три лікарі вищої кваліфікаційної категорії, один –кандидат медичних наук. Досвід, здобутий лікарями дозволяє їм успішно проводити втручання при найскладніших ураженнях коронарних судин в т.ч. після операцій аорто-коронарного шунтування.
Більшість втручань в блоці проводяться з радіального доступу (через руку), що значно спрощує процедуру для пацієнта, зменшує ризик ускладнень. На даний час це єдина установа в області, де використовується ця методика.
Таким чином Луцька міська клінічна лікарня є провідною установою області за наданням допомоги пацієнтам з коронарними захворюваннями, особливо інфарктом міокарда.